Zpráva uvádí, že „mnoho“ zaměstnanců Applu považovalo Project Titan za nevyhnutelný neúspěch a jsou rádi, že umírá ve prospěch práce na umělé inteligenci.
Podle zprávy z The New York Times, alespoň někteří zaměstnanci Applu jsou rádi, že vidí konec Projektu Titan. Neúspěch projektu se zdál pravděpodobný a někdy byl označován jako „katastrofa Titaniku“.
Koncept Apple Car přišel právě v době, kdy Apple dokončoval práce na Apple Watch. Společnost chtěla konkurovat Tesle a potenciálně zachytit část rozsáhlého automobilového průmyslu.
Google a další společnosti ze Silicon Valley se zaměřovaly na elektrická vozidla, takže se zdálo přirozené, že Apple tuto výzvu přijal. Podrobnosti zprávy o inženýrech, kteří hovořili s Jony Ivem a týmem, znějí, jako by bylo téměř jisté, že autonomní Apple Car je možné a hrozící.
Po deseti letech výzkumu není Apple o nic blíž k vydání plně samořídícího vozidla než Tesla. Nikomu se to nepodařilo a je tu jeden problém, za který mohou moderní algoritmy „AI“ odpovídat – ostatní lidé na cestách.
Naštěstí je práce na autonomních systémech a AI vozidel vysoce přenosná do jiných aspektů výpočetní techniky. Apple údajně investoval 10 miliard dolarů do projektu Titan, ale tyto prostředky nejsou ztraceny, protože veškerá tato práce bude nyní přínosem pro jeho posun do AI.
Přerozdělení zdrojů
Bylo oznámeno, že opuštění projektu vozidla společností Apple nebylo způsobeno technickými nemožnostmi – společnost již přešla z úrovně 4 na úroveň autonomie 2. Postavit elektromobil na úrovni 2 je pro Apple samozřejmostí a zcela možné.
Ne, konec projektu se dostal na okraj. Apple by nikdy nebyl schopen prodávat vozidla za očekávané marže, zejména s klesajícím trhem s EV a konkurenty jedoucími ke dnu.
Někteří členové týmu Project Titan mohou být propuštěni, ale jiní jsou přeřazeni do projektů AI nebo jsou požádáni, aby se ucházeli o jiné pozice ve společnosti. Pokud se Apple někdy v budoucnu rozhodne znovu vyrobit Apple Car, mnoho základů je hotovo.
Zdroj: appleinsider.com